wtorek, 2 maja 2017

"Kocha, lubi, szpieguje" Joanna Szafrańska - Młynek z Kamionki (nr 5 #ReadList2017)

Początkowo byłem lekko przerażony - napisane w pierwszej osobie rozważania młodej bibliotekarki irytowały. Ale szybko przekonałem się do tej książki. Może fabuła nie jest rewelacyjna, ale sam styl powoduje, że jest to lektura co najmniej sympatyczna.

Uroku książce dodają dwa elementy: w pierwszej części niemowlę, a w drugiej piesek. W ogóle okazuje się, że jednym z przesłań powieści ma być problem zostawiania psów przez swoich właścicieli.

Kolejny plus to Kraków, a przede wszystkim Kamionka, gdzie dzieje się większość akcji. Fabuły, która w specjalnie luźny sposób nawiązuje do książek kryminalnych. Sama Kalina przestaje być irytująca, a jej liczne wtopy zaczynają bardziej śmieszyć. Szczególnie, że szybko staje się jasne: wszystko się dobrze rozwiąże.

Oczywiście nie wiedziałem, że to druga część serii, ale to nie przeszkadza. Będzie trzecia i jak tylko będę miał możliwość chętnie spędzę jeszcze kilka wieczorów z nierozgarniętą Kaliną. Mając nadzieję, że przeprosi się z Jolą, która spodobała mi się jeszcze bardziej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz